TGDF “China International Import Expo” Fuarına Katıldı

TGDF “China International Import Expo” Fuarına Katıldı

TGDF “China International Import Expo” Fuarına Katıldı

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), Çin’in en büyük ithalat fuarı olan “China International Import Expo (CIIE)” fuarına katıldı.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen fuara, TGDF’yi temsilen TGDF Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aydın Acun ve TGDF Çin Temsilcisi Güneş Karababa katıldı. TGDF temsilcileri, Çinli yetkililer ve fuara katılan Türk firmalarının yetkilileriyle fuar alanında ve TGDF Çin Ofisi’nde temaslarda bulundular.

Bir yıl önce faaliyete geçen TGDF Çin Ofisi resmi nitelikteki Hongqiao Denizaşırı Ticaret Merkezi’nde yer alıyor ve Türkiye’nin Çin’de akredite olmuş tek sektörel sivil toplum kuruluşu temsilciliği statüsünde faaliyette bulunuyor.

TGDF’nin, Çin resmi otoriteleri ve kurumlarına tanıtımı ve ikili ilişkilerinin geliştirilmesini amaçlayan ofis, aynı zamanda ofis üyesi firmaların Çin’e ihracatını arttırmayı hedefliyor. TGDF Çin Ofisi, üye firmalar nezdinde Çinli yetkililer ve CIIE ile doğrudan temas ve lobi faaliyetlerinde bulunarak, Türk firmalarının Çin kamu şirketleri, Çinli dağıtıcılar ve yatırımcılarla doğrudan temas kurmalarına yardımcı oluyor.

TGDF, bu vesileyle federasyona üye firmalara TGDF Çin Ofisi’ne üye olması ve sağlanan hizmetlerden faydalanması çağrısında bulundu.

Close