“Başkanların Gözüyle”

“Başkanların Gözüyle”

“Başkanların Gözüyle”

BALDER Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği Başkanı Özen Altıparmak:

“Cumhuriyetimizin 100. yılını, sanayicilerden eğitimcilere, sanatçılardan çevre dostlarına kadar geniş bir yelpazede birlikte kutladık”

43 yıldır arı varlığını koruma ve arı ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırma misyonuyla çalışıyoruz. Bu süre zarfında edindiğimiz deneyim ve birikimle, arı ürünlerinin yaşam kalitemize kattığı değeri çok iyi biliyoruz.

Pandemi döneminde önemi daha çok anlaşılan, doğal bir destekleyici olan Propolis için dünyanın farklı ülkelerinden gelen 40'ın üzerinde bilim insanıyla İstanbul'da Balparmak çatısı altında bir araya geldik. Arı ürünleri konusundaki öncü rolümüzün sorumluluğuyla 2012 yılında başlattığımız Propolis çalışmalarımızı ülkemizde ilk defa düzenlenen 3. Uluslararası Propolis Konferansı'nın ev sahipliğini ve ana sponsorluğunu üstlenerek taçlandırıyor olmaktan dolayı gururluyuz.

Propolis, arıların bizlere sunduğu en değerli ürünlerden birisi. Güzide şehrimiz İstanbul’da düzenlediğimiz 3. Uluslararası Propolis Konferansı, bu önemli doğal ürünün insan vücuduna yaptığı olağanüstü katkıları irdelemenin yanı sıra gelecekteki yaşam kalitemizi yükseltme noktasında bizlere neler sunabileceğine ilişkin son bilimsel çalışmaları paylaşma ve tartışma fırsatı sundu.

Balparmak olarak arı ürünleri alanında küresel arenada bayrağımızı gururla taşımaya devam ederken, Türkiye'nin adını Propolis biliminde de duyurmaya kararlıyız. Bu konferansın, sektör paydaşları arasında güçlü bir köprü oluşturmasını ve propolisin gelecekteki devasa potansiyelini keşfetmemize yardımcı olmasını umuyoruz.

Başka bir güzel ve anlamlı etkinlik de yine İstanbul’da, kampüsümüzde yapıldı. Balparmak ailesi olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını, sanayicilerden eğitimcilere, sanatçılardan çevre dostlarına kadar geniş bir yelpazedeki sevdiklerimizle birlikte kutlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Bu özel gecede, Cumhuriyetimizin değerlerini kucaklayarak, geçmişten günümüze nasıl geldiğimizi unutmadan, daha çok çalışarak ve üreterek Cumhuriyetimizi hep daha ileriye taşıma sözü verdik.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Yönetim Kurulu Başkanı Demir Şarman, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş, AKBANK Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Engin, TEMA Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ersin Özince ve LOCKTON OMNİ Yönetim Kurulu Başkanı Aret Taşçıyan olmak üzere, Balparmak Cumhuriyet Balosu'nda bize katılarak onurlandıran 400'e yakın davetliyle geçirdiğimiz iki gün boyunca, Türk bayrağının altında Cumhuriyetimizin coşkusunu hep birlikte yaşadık.

Biz, çok çalışarak ülkemizi gururlandıracağımıza dair Cumhuriyet’e bir söz verdik. Yarım asra yaklaşan tarihimiz boyunca, her sabah sözümüzü tutmak için işe koyuluyoruz. Ülkemizi gururlandırmaya olan bağlılığımızı sürdürerek, değerlerimizi sonsuza kadar yaşatmak adına daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte nice 100 yıllara!

 

Close