TGDF Vizyon – Mart 2023 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Mart 2023 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Mart 2023 | Başkanın Mesajı

Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Şubat ayındaki depremlerde yaşanan acı kayıpların maddi ve manevi izleri, sadece depremzedeleri değil, tüm toplumuzu derinden etkilemeye devam ediyor. Sizlerin huzurunda kayıplarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, milletimize sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Kaybettiğimiz canların acısı sürerken, birçok vatandaşımızın hala temel ihtiyaçlara erişmekte güçlük çektiği haberlerini alıyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın en azından aç ya da susuz kalmaması için Federasyon olarak yardım çalışmalarımızı devlet ve sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde sürdürüyoruz.

Bölgede kurulu mutfaklara desteğimize kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz. Derneklerimiz ve firmalarımız bu konuda adeta birbirleri ile yarışıyorlar. Bu da içinde bulunduğumuz kara günlerde yüzümüzü bir nebze olsun ağartıyor.

Önümüzdeki günlerde mübarek Ramazan Ayı başlıyor. Bu dönemde de desteklerimizle, her türlü zorluğa rağmen dini vecibelerini yerine getirebilmeyi uman vatandaşlarımızın da yanında olmaya devam edeceğiz. Bu konuda koordinasyonu sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bir diğer girişimimiz olan “Afetten Etkilenen Gıda Sanayi Tesisleri Restorasyon Projesi” çerçevesinde emin adımlarla ilerliyoruz. Tüm üyelerimizin desteği ile çıktığımız yolda önceliklerimiz bölgedeki gıda ve içecek üretiminin yeniden ayağa kalkmasına yardımcı olurken hiçbir sektör çalışanımızın hayati tehlikeye maruz kalmamasını garantilemek. Bu nedenle yetkililerle mutlak iş birliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu projemize destek vermek isteyen kişi ve kurumları Federasyonumuz ile temas etmeye davet ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ydü. Gıda tedarik zincirinin en başından, tohumun tarlaya atılmasından sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerin soframıza ulaşmasına kadar her noktada kadınlarımızın eli ve emeği olduğunu biliyoruz. Federasyon olarak toplumsal cinsiyet eşitliği konusunun önemine her zaman vurgu yapıyoruz. Depremin yaralarını sarmaya çabaladığımız bu zamana denk gelen 8 Mart’ta bir söz verdik: Deprem bölgesindeki kadınların güçlendirilmesi bizim bu süreçteki ana hedeflerimizden olacak.

Üye derneklerimize ve firmalarımıza, onların değerli yöneticilerine ve çalışanlarına, destekleri sayesinde “Türk gıda ve içecek sektörü olarak bizim de çorbada tuzumuz var” diyebilmemize olanak sağlayan siz sevgili dostlarıma tüm Türkiye önünde teşekkür ediyorum.

Hepinize saygılarımı sunar, esenlikler dilerim.

Close