TGDF, Sağlık Bakanlığı ile bir araya geldi

TGDF, Sağlık Bakanlığı ile bir araya geldi

TGDF, Sağlık Bakanlığı ile bir araya geldi

TGDF, heyeti Sağlık Bakanlığı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Dairesi Başkanı Nazan Yardım ile bir araya geldi. Toplantı kapsamında katılımcılara çalışmaları hakkında bilgi aktaran Yardım, gıda sanayi ile işbirliği fırsatlarını harekete geçirmek istediklerini belirtti. 

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında gerek  Sivil Toplum kuruluşları ile gerekse de gıda üreticileri ile kapsamlı ve çok paydaşlı çalışmaları hayata geçirmek istediklerini ifade eden Nazan Yardım, TGDF işbirliği ile tamamlanan tuz azaltma hedeflerinin belirlenmesi çalışması hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda söz alan TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sektörün vargücüyle çalıştığını bu amaçla Sağlık Bakanlığı ile de işbirliği içinde olmaktan büyük bir mutluluk içinde olduğunu vurguladı. Menlik, "Küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri ve rekabet güçlerinin arttırılması TGDF'nin en önemli önceliğidir. Bu nedenle hazırlanan tüm planların önceliğinin bu doğrultuda olması önemlidir ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi temel hedef olmalıdır." dedi.

 

Close