Gıda ve Beslenme Konferansı yapıldı

Gıda ve Beslenme Konferansı yapıldı

Gıda ve Beslenme Konferansı yapıldı

TGDF üyesi Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) tarafından düzenlenen ‘1. Gıda ve Beslenme Konferansı’, 23 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirildi.

Beslenme, gıda ve sağlık konularının ele alındığı konferansın açılış konuşmasını yapan Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) Yönetim Kurulu Üyesi Tanju Cepheli, sektörün lider firmaları tarafından kurulan GTBD’nin kuruluş amaçlarını anlattı. Cepheli, “Derneğimiz, bir yıl içinde gıda ve beslenme konusunda bilimsel bilgi üretmeye ve üretilen bilgileri yaymaya başlamıştır. Gelecek vizyonumuz, öncelikle insan sağlığına ve beslenmesine değer katmak, toplumda bilinçli beslenme alışkanlıklarını yerleştirmesine yardımcı olmak ve hızla artan bulaşıcı olmayan hastalıklarla mücadele de destek olmak” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Samet Sertaş ise ‘Türkiye’de Gıda Takviyesi Mevzuatının Oluşma Süreci’ başlıklı bir sunum yaptı. Sertaş, Gıda takviyesi sisteminin yanı sıra, gıda takviyesi ile ilgili iş dünyasının üzerine düşen sorumluluklar konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

 

Close