TGDF Gıda Sektöründe Verimlilik Uygulamaları Programına katıldı

TGDF Gıda Sektöründe Verimlilik Uygulamaları Programına katıldı

TGDF Gıda Sektöründe Verimlilik Uygulamaları Programına katıldı

Tübitak MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü tarafından düzenlenen "Gıda Sektöründe Verimlilik Uygulamaları" eğitim programı 22 Aralık 2016 tarihinde TÜBİTAK MAM Gebze yerleşkesinde gerçekleştirildi. 

ilknur-menlik-tubitak

Programa TGDF adına Genel Sekreter İlknur Menlik konuşmacı olarak katıldı. Menlik burada yaptığı konuşmada, daha verimli üretimin ön koşulunun AR-GE olduğunu, bu konuda özellikle OECD tarafından 26 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan "Türkiye'de İnovasyon,Tarımsal Üretkenlik ve Sürdürülebilirlik" raporunun dikkatle incelenmesini gerektiğini vurguladı.

İlknur Menlik , "Türkiye tarım-gıda sektörü, ülkenin genel ekonomik gelişimine önemli şekilde katkıda bulunma potansiyeline sahip olsa da, bu katkı büyük oranda verimlilik artışına bağlıdır. Bunu başarmak için; tarımın geleneksel olarak üstlendiği dengeleyici rol aşılmalı ve iş gücü kaynakları daha verimli olacak şekilde yeniden tahsis edilmelidir. Türkiye’deki tarımsal verimlilik artışı; ülkenin genel ekonomik ve beşeri kalkınmasının, kırsal bölgelerde yaşayan insanların düşük teknolojili tarım dışında gelir elde etmesine ne ölçüde olanak vereceğine bağlı olacaktır." dedi.

Close