Doç.Dr. Nazan Yardım TGDF Anakara ofisini ziyaret etti.

Doç.Dr. Nazan Yardım TGDF Anakara ofisini ziyaret etti.

Doç.Dr. Nazan Yardım TGDF Anakara ofisini ziyaret etti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obezite,Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanı Doç Dr. Nazan Yardım TGDF Anakara ofisini ziyaret etti.

nazan-yardim-ilknur-menlik
TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik’le burada bir araya gelen Doç Dr. Nazan Yardım, toplum sağlığının topyekün korunmasında gıda ve içecek sektörünü de önemli bir paydaş olarak gördüklerini çalışmalarında sektörle görüş alışverişinde bulunmalarının kendileri için çok faydalı olduğunu belirtti.

Görüşme kapsamında TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik, Sağlık Bakanlığı’nın gerek obezite- diyabet gerekse de bulaşı olmayan diğer hastalıklar konusunda sektörün Bakanlıkla işbirliği içinde olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunun altını çizdi. Menlik, üreticilerimiz hem gıda formülasyonları hem de kalite standartlarında sürekli ve kesintisiz AR-GE faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizdi.

Görüşmede hazır bulunan Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Derneği ASÜD Genel Sekreteri Burhan Sakkaoğlu açık pazarlarda ambalajsız satılan ürünlerin halk sağlığı açısından büyük bir risk teşkil ettiğini toplumu bilinçlendirmek için Sağlık Bakanlığı ile işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Close