TGDF Genel Sekreteri Nihal Ayşe Mortepe TSE’yi Ziyaret Etti

TGDF Genel Sekreteri Nihal Ayşe Mortepe TSE’yi Ziyaret Etti

TGDF Genel Sekreteri Nihal Ayşe Mortepe TSE’yi Ziyaret Etti

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Genel Sekreteri Nihal Ayşe Mortepe, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Standart Hazırlama Merkezi Başkanlığını ziyaret etti. Mortepe, ziyaretinde, TSE Standard Hazırlama Merkezi Başkanlığı’nda Daire Başkanı Niyazi Seçgin,  Gıda Sektör Müdürü Nihal Sayar ve merkez çalışanlarıyla bir araya geldi.

Daire Başkanı Seçgin, TSE’nin kurumsal yapısı, Teknik Kurul, Genel Kurul, Ayna Komite, Ziraat ve Gıda Teknik Komitesi, ulusal ve uluslararası standardizasyon çalışma detayları ve yürürlüğe girecek “Standardizasyon Platformu” konularında bilgilendirme yaptı. Gıda ve içecek sektörünün, bu süreçlere nasıl dâhil olabileceğine ilişkin bilgiler aktaran Seçgin, TSE’nin ayna komiteler yoluyla uluslararası standartlara katkıda bulunduğunu kaydetti. Seçgin,  uluslararası standardizasyonda edilgen pozisyondan etken pozisyona geçebilmek için sektörün bu çalışmalara katılmasının önemine dikkat çekti.

Ziyarette, gıda ve içecek sektöründe TGDF ile TSE arasındaki iş birliği ve ortak çalışma alanları üzerinde de görüş alışverişinde bulunuldu.

Close