Tarladan Sofraya Değer Zinciri Finansmanı konuşuldu!

Tarladan Sofraya Değer Zinciri Finansmanı konuşuldu!

Tarladan Sofraya Değer Zinciri Finansmanı konuşuldu!

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF), “Tarımın Finansmanı” temasıyla düzenleyeceği bir dizi Webinarın ilki olan Tarladan Sofraya Değer Zinciri Finansmanı Webinar’ı, 20 Şubat’ta dijital ortamda gerçekleştirdi.

Tarladan sofraya uzanan değer zincirinin kapsamlı şekilde değerlendirildiği Webinar’da Oturum Başkanlığı TGDF Başkan Vekili Rint Akyüz tarafından yapıldı.

Webinar’ın açılış konuşmasını yapan Akyüz konuşmacıları tanıttı, değer zinciri ve tarımın finansmanının konuşulacağını söyledi.

Webinar’a konuşmacı olarak TEB Tarım Bankacılığı Pazarlama Müdürü Dr. Onur Terzi, SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, Agrio Kurucusu Umut Gökçen Yılmaz ve Dimes A.Ş.’den Ozan Diren katıldı.

Değer zincirinin son 3-4 yılda sıkça duyduğumuz bir kavram olduğunu söyleyen Dr. Onur Terzi, değer zincirinin yapısından ve finansa ihtiyaç duyma sebeplerinden söz etti.

Bitkisel üretimin kendine özgü koşullarından bahseden Ozan Diren, tarıma dayalı sanayiyi ilgilendiren finans destekleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Bugün dek sorunların sektör bazında ayrı ayrı ele alındığını ifade eden Tarık Tezel, topraktan sofraya değer zincirinin her aşamasını birlikte ele almanın önemine değindi, tarımsal işletmelerin gelişmelerini sürdürebilmek için sermaye ve finansmanın en kritik unsurlar olduğunu söyledi.

Finansal teknoloji girişimleri ve Agri – Fintech kavramı hakkında bilgi veren Umut Gökçen Yılmaz bu alanın insansız, otomatik bir hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Tarımın Finansmanı temasıyla düzenlenecek tüm Webinarlar tamamlandıktan sonra tüm çıktılar bir rapor halinde bir araya getirilecek.

Tarımın Finansmanı başlığı ile düzenlenecek 2. Webinar olan Tarımsal Üretimi Geliştirmeye Yönelik Finansman Webinarı, 27 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’te başlayacak. Programa kayıt yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Close