Tarımsal Üretimi Geliştirmeye Yönelik Finansman değerlendirildi!

Tarımsal Üretimi Geliştirmeye Yönelik Finansman değerlendirildi!

Tarımsal Üretimi Geliştirmeye Yönelik Finansman değerlendirildi!

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF), “Tarımın Finansmanı” temasıyla düzenlediği Webinar dizisinin ikincisi olan Tarımsal Üretimi Geliştirmeye Yönelik Finansman Webinar’ı, 27 Şubat’ta yine dijital ortamda gerçekleştirdi.

Tarımsal üretimi geliştirmeye yönelik fikir ve uygulamaların tartışıldığı Webinar’da Oturum Başkanlığı TGDF Başkan Vekili Rint Akyüz tarafından yapıldı.

Konuşmacıları tanıtan Akyüz, Webinar’ın açılış konuşmasını yaptıktan sonra sözü konuşmacılara bıraktı.

Webinar’a konuşmacı olarak TEB Tarım Bankacılığı Pazarlama Müdürü Dr. Onur Terzi, SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, Agrio Kurucusu Umut Gökçen Yılmaz ve MEYED Yönetim Kurulu Başkanı İlker Güney katıldı.

Tarımsal gelişmenin bir sonuç ve tarımın aldığı yolda son aşama olduğunu söyleyen Dr. Onur Terzi, konunun ilk aşamasının tarımın büyümesi olduğundan söz etti, süreçteki gerekli aşamaları anlattı.

Tarım sektörünün modernizasyonunun gıda güvenliğini teminat altına alacak en önemli faktör olduğunu ifade eden Tarık Tezel, finansman yoluyla bunu gerçekleştirmenin ülkeler için ciddi bir sosyal sorumluluk anlamı da taşıdığını söyledi.

Tarımsal finansman alanındaki finansal sistemlere ilişkin bilgi veren Umut Gökçen Yılmaz, geleneksel finans araçlarının tarıma özgü üretime uygun hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Gelir transferi olmadan yapısal reformların gerçekleşemeyeceğinden bahseden İlker Güney, sermaye ile çiftçi arasındaki ilişkiyi tüketiciye kadar götüren yapı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tarımın Finansmanı temasıyla düzenlenecek tüm Webinarlar tamamlandıktan sonra tüm çıktılar bir rapor halinde bir araya getirilecek.

Tarımın Finansmanı başlığı ile düzenlenecek 3. ve son Webinar olan Rekabet Gücüne Katkı Yapacak Tarımsal Finansman Uygulamaları Webinarı, 6 Mart Cumartesi günü saat 13.00 – 15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Programa kayıt yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Close