SETBİR Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir Çeşme’de Yapıldı

SETBİR Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir Çeşme’de Yapıldı

SETBİR Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir Çeşme’de Yapıldı

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı Çeşme Altın Yunus Otel’de yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu ve Ulusal Süt Konseyi temsilcilerinin de katılımıyla yapılan toplantıda, ekonomik ve sektörel gelişmeler, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İsa Coşkun, “Tarım ve hayvancılığı desteklemek, gıda güvenliğini ve gelecek nesillerin sağlıklı gıdaya erişimini sağlamak hepimizin sorumluluğu. Sektörümüzün dünya ve Türkiye için vazgeçilmez olmasının bilinciyle sektörün önde gelen sanayici ve üreticileri ile birlikte ortak sorunlarımızın çözümü ve kurucularımızın üstlendiği misyonu yerine getirmek amacıyla çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

SETBİR’in Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ev sahipliğini yapan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar da sivil toplumun önemine vurgu yaptığı açılış konuşmasında “Yaşar Topluluğu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı babamız Selçuk Yaşar’ın kurucuları arasında bulunduğu SETBİR, sadece sanayicinin değil süt çiftçisinin, et ve yem üreticisinin, tüketicinin haklarının korunmasında, adil ve sürdürülebilir rekabet ortamının tesisinde, sektörün sorunlarının çözümünde görev alarak devlet ve sektör arasında kurulan bağın güçlenmesi için çalışmayı sürdürüyor.” dedi.

 

 

 

 

 

Close