EQVEGAN Projesi hız kazanıyor

EQVEGAN Projesi hız kazanıyor

EQVEGAN Projesi hız kazanıyor

Sektör Becerileri İttifak Programı (SSA) aracılığıyla Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen EQVEGAN (Vegan Gıda Endüstrisi için Avrupa Yeterlilikleri ve Yetkinlikleri) Projesi yeni aşamalarla devam ediyor.

Gıda sektörü bitki bazlı beslenme yönünde artan tüketici eğilimlerine bağlı olarak değişmekte, vegan gıda üreticilerinin yeni üretim süreçlerine ve teknolojilere hakim çalışanlara ihtiyacı giderek artmaktadır. Endüstri 4.0'a uyarlanmış vegan gıda endüstrisine yönelik değişimi yakalamak için teknik konuları kapsayan yenilikçi eğitimlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Federasyonumuzun da paydaşları arasında bulunduğu EQVEGAN Projesi, 11 ülke ve 15 kuruluştan oluşan bir Sektör Becerileri İttifakıdır. Mesleki eğitim ve öğretim kurumları, şirketler, sanayi dernekleri, gıda endüstrisi profesyonelleri gibi çeşitli profillerden oluşan konsorsiyum, pazar ihtiyaçlarına göre becerilerin geliştirilmesine ve dönüştürülmesine olanak tanıyarak vegan gıda sektörünün nitelikli büyümesini hızlandıracak yenilikçi ve yüksek nitelikli eğitimleri tasarlamaktadır.

Projenin ana çıktılarından biri Food Skills Portal (Gıda Yetkinlikleri Portalı) internet sitesidir. Sitenin amacı bu konuda eğitim almakla ve vermekle ilgilenen tarafları bir araya getirmektir. Henüz kayıt yaptırmadıysanız siz de buraya tıklayarak paydaşlar arasına adınızı yazdırabilirsiniz. Projede verilen eğitimler sonrasında eğitim alanlara Avrupa Birliği'nde geçerli olacak sertifikalar verilecektir. Lütfen projenin tanıtım videosuna göz atınız:

Close