TGDF Vizyon – Ekim 2023 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Ekim 2023 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Ekim 2023 | Başkanın Mesajı

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın ve ikinci yüzyıla adım atmanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk milleti, bundan yüz yıl önce yaşadığı karanlık günlerden, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde, “bağımsızlığın ancak milletin azim ve kararıyla mümkün olduğu” gerçeğiyle çıkmış tarihe geçen müthiş bir kahramanlık destanına imza atmış, “bir millet küllerinden doğmuştur”. Zorluklarla, imkânsızlıklarla kurulan Cumhuriyet, Atatürk’ün deyimiyle “yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini emin ve sağlam bir istikbal yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuş” ve aydınlık, çağdaş bir yolun başlangıcı olmuştur.

100 yılda sayısız badire atlatmış bir millet olarak gördük ki bağımsızlık, çağdaşlık ve gelişmişlik mücadelesi asla bitmiyor. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken gerek içinde yaşadığımız coğrafya gerekse küresel ekonominin etkisiyle sayısız sorunla karşı karşıyayız.

Şimdi zamanın ruhunu ve değişimin yönünü doğru okumamız gerekiyor. 100 yıl önce yaptığımız gibi doğru hamlelerle Türkiye Cumhuriyeti yoluna devam etmelidir. Bu yolda en önemli dayanağımız da yüzyıl önce büyük fedakârlıklarla kazandığımız Cumhuriyetimizin değerleridir.

Unutulmasın ki; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bugün de bizlere ilham vermeye devam ediyor.

Bağımsızlık mücadelesinde kanlarını, canlarını veren atalarımıza, bize aydınlık bir ülkede yaşama olanağı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucularına minnettarız. Onlara olan minnettarlığımızı göstermenin tek yolu; 100 yıl önce atılmış olan bu adımın temelleri ve değerleri üzerinde daha iyi bir gelecek inşa etmektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına girerken, 100 yıllık bu yolculuktan aldığımız cesaretle, TGDF olarak sektörümüze liderlik etmeyi, Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve sosyal gelişimine katkıda bulunmayı ve üretmeyi sürdüreceğiz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’e sıkı sıkıya sarılmaya, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için kararlılıkla çalışmaya, “fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesiller ” ile aydınlık bir gelecek inşa etmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 100.yılı ve Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun! İlelebet payidar kalacak Cumhuriyetimiz ile nice aydınlık yüzyıllara..

Close