TGDF’den Türkiye-Rusya ticari iş birliğinde önemli adım

TGDF’den Türkiye-Rusya ticari iş birliğinde önemli adım

TGDF’den Türkiye-Rusya ticari iş birliğinde önemli adım

Rusya Federasyonu’nun Ryazan Bölgesi'nden gelen ticari heyet ihracat ve yatırım alanında iş birliği potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla Federasyonumuzu ziyaret etti.

Rus ticari heyetinin başında bulunan, Ryazan Bölgesel Yönetimi Başkan Yardımcısı Artem Nikitin’i TGDF adına Yönetim Kurulu Üyesi ve TGDF Dış İlişkiler Komite Başkanı Aydın Acun ağırladı.

Türkiye ve bölge arasındaki gıda ve içecek ticaretinin iki yönde de gelişime çok açık olduğunu belirten Nikitin, bölgede faaliyet gösteren Rus firmaların uluslararası lojistik ve ham madde tedarikinde sıkıntı çektiğini ifade etti. Türkiye’nin bir ayağının Avrupa pazarında olduğunu hatırlatan Nikitin, Ryazan’ın dünya pazarı ile bağlantı kurabilmesi için Federasyon nezdinde Türk gıda ve içecek sanayiinin desteğini istedi.

Aydın Acun ise başta Ryazan bölgesi olmak üzere Rusya ile ticari ilişkilerin geliştirilmesinin sektörümüz ve Türkiye için önemine vurgu yaptı. Acun ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi için Federasyonun her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

Close