TGDF'den, Sağlık Bakanlığı'na ziyaret

TGDF'den, Sağlık Bakanlığı'na ziyaret

TGDF’den, Sağlık Bakanlığı’na ziyaret

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu TGDF heyeti Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken'i ziyaret etti. Şemsi Kopuz Başkanlığında gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Gıda Sanayi ile Sağlık Bakanlığı işbirlikleri değerlendirildi.

Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Keskinkılıç’ın da katıldığı ziyaret kapsamında; kamu sağlığının korunması, tüketicilerin sağlıklı ve ekonomik beslenme ihtiyacının karşılanmasında gıda sanayinin önemi ve yeri masaya yatırıldı.

Politikaların ve uygulamarın hayatın gerçekleri ile örtüşmediği durumlarda ortaya çıkan kayıpların telafisinin mümkün olmadığını kaydeden Şemsi Kopuz, Okul Kantinleri Genelgesinin buna somut bir örnek olduğunu belirtti.

Kantin işletmeci lerinin uygulamadan kaynaklanan mağduriyetlerinin büyüdüğünü aynı şekilde sektör içinde de haksız rekabetin oluştuğunun altını çizen Şemsi Kopuz sözlerine şöyle devam etti "TGDF çatısı altında bulunan tüm üreticiler Türk Gıda Kodeksi başta olmak üzere tüm mevzuatlara uygun üretim yapmaktadır. Sağlıklı/sağlıksız gıda gibi ayrımcı bir bakış açısı TGDF'nin kabul edeceği bir yaklaşım değildir.Dengeli ve yeterli beslenme ilkeleri içinde tüm gıdaların bir rolü vardır. Ve tüketim miktarı gözetilmeksizin yapılan değerlendimelerin uygulamada da önemli sorunlar ortaya koyduğu açıktır"

 

 

Close