TGDF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İsa Coşkun Öğrenci Kongresi’ne katıldı

TGDF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İsa Coşkun Öğrenci Kongresi’ne katıldı

TGDF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İsa Coşkun Öğrenci Kongresi’ne katıldı

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İsa Coşkun ile TGDF Genel Sekreteri Nihal Ayşe Mortepe, Ege Üniversitesi’nde düzenlenen 13. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi’ne katıldı.

Karma Grup Eğitim, Denetim ve Danışmanlık’ın TGDF desteğiyle yaptığı kongre, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlendi.

TGDF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İsa Coşkun, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, gıda sektörünün hem insanların en temel ihtiyacını karşılamada hem de ekonomik büyüme ve istihdam sağlamada önemli rol oynadığını söyledi. Coşkun, “Son birkaç yılda, tüm dünyanın geçirdiği zorlu dönemde tarım ve gıdanın önemi daha da iyi anlaşılmış, küresel gıda sistemlerinin üretkenliğinin, dayanıklılığının ve sürdürülebilirliğinin önemi daha net ortaya çıkmıştır” dedi.

Yeni teknolojilerle gıda izlenebilirliğinin ve güvenilirliğinin artacağına dikkati çeken Coşkun, “Sürdürülebilir tarım yöntemleri, ambalajlama malzemelerinde geri dönüşümlü ve yenilenebilir kaynakların kullanımı, atık yönetimi ve karbon ayak izinin azaltılması gibi çevre dostu uygulamalar daha da artacak” diye konuştu.

TGDF Genel Sekreteri Mortepe’nin, “Gıda okuryazarlığı ve bilgi kirliliği” oturumunda konuşmacı olduğu kongre katılımcılar için keyifli ve verimli geçti.

 

Close