TGDF Vizyon – Temmuz 2022 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Temmuz 2022 | Başkanın Mesajı

TGDF Vizyon – Temmuz 2022 | Başkanın Mesajı

Değerli Dostlar,

TGDF Vizyon’la yeniden karşınızdayız. Öncelikle geride bıraktığımız Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız.

Yaz mevsimiyle birlikte başlayan orman yangınları ne yazık ki bayram boyunca hepimizi çok üzdü. Bu konuda yetkililerimizden daha sıkı tedbirler almalarını, cezai müeyyideleri daha da ağırlaştırmalarını bekliyoruz. Tek bir ağacı bile kaybetme lüksümüz yok. Bu konuda kamuoyu farkındalığının ve duyarlılığının daha da artması gerekli.

Tabii tedirginlik verici bir diğer gelişme de artan COVID vakaları. Almanya'da hükümet Sonbaharda maske zorunluluğu getirileceğini açıklarken, İran’da da 7'inci dalganın başladığı resmen ilan edildi. Türkiye’de de yaklaşan sonbahar ayları için vaka sayılarında artış olacağı yönündeki açıklamalar  gıda zincirinin sürdürülebilirliği yönündeki riskleri de beraberinde getiriyor.

Rusya - Ukrayna Savaşının devam ediyor olması, iklim krizinin global tedarik zinciri üzerinde yaşattığı baskı ve küresel ekonomideki kötü gidişin etkileri biz sektör temsilcilerinin masasındaki en büyük sorunlar.

TGDF olarak hem makro hem mikro gelişmeleri yakından takip ediyor, tüm paydaşlarımızla gıda zincirinin kesintiye uğramaması için çözüm arayışımızı sürdürüyoruz.

Paydaşlarımızın en başında tabii öncelikle üyelerimiz geliyor. Haziran ayı içinde gerçekleştirdiğimiz TGDF Başkanlar Kurulu toplantısının gündeminde,  tüm bu gelişmelerin gıda üretimine olumsuz etkilerinin önüne nasıl geçebileceğimiz vardı. TGDF çatısı altında geleceği kucaklama adına birlik ve beraberliğimizin ne denli güçlü olduğunu görmek hepimize büyük moral ve motivasyon oldu.

Bu birliğin ve beraberliğin tesisinde büyük rolü olan TGDF kurucularımızı ve TGDF’ye uzun yıllar hizmet etmiş büyüklerimizi programın devamında ağırlamak hepimizi onurlandı. Bugünkü TGDF’nin tesis edilmesinde yıllar önce ortaya koydukları vizyona ve yıllarca verdikleri emeklere ne kadar teşekkür etsek az.  Bu sayımızda hem Başkanlar Kurulu toplantımızın hem de TGDF Kurucularına Şükran Törenimizin tüm ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başta da belirttiğim gibi COVID salgınına ilişkin gelişmeler sektör açısından tedirginlik verici. Bu gelişmelerin tedarik zincirindeki olumsuz etkileri hepimizi tedirgin ediyor. Tüm paydaşlarımızın gıda arzının güvenliği için kesintisiz iş birliğine devam etmesi çözümün tek yolu. Tüm komisyon ve komitelerimizle olası gelişmeleri kesintisiz istişare ediyoruz.

Bu çabalarımızı ve çalışmalarımızı sizlerle paylaşmamıza olanak sağlayan TGDF Vizyon’a gelen olumlu görüşler bizleri çok mutlu ediyor. Sektörün sesi olma yolunda küçük ama etkili adımlar atıyor olduğumuzu görmek birlikte yürüdüğümüz bu yolda önümüzü aydınlatıyor.

Sizlere bir email ya da bir telefon mesafesinde olduğumuzu bir kez daha yineliyor, TGDF Ailesi adına saygılarımı sunuyorum. Esen kalın.

Close