TGDF, Üye Dernekleri ile ihracatı arttıracak girişimlere odaklandı

TGDF, Üye Dernekleri ile ihracatı arttıracak girişimlere odaklandı

TGDF, Üye Dernekleri ile ihracatı arttıracak girişimlere odaklandı

TGDF, Üye Dernekleri ile ihracatı arttıracak girişimlere odaklandı. Bu amaçla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Dış Pazar Stratejileri Çalışma Grubu ile yoğun bir işbirliği içine giren TGDF dondurma sektörünü Bakanlık üst düzey yetkilileri ile bir araya getirdi.

Gıda Tarım Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddesi dondurma sektörünün yeni ihracat olanaklarının değerlendirilmesiydi.

Toplantıya, TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik, ASÜD Genel Sekreteri Burhan Sakkaoğlu ve sektörden Algida (Unilever), Golf,  Panda, L’era Fresca, Alpedo firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı.

dondurma-sektoru-mehmet-danis-gidahatti

Toplantıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Dış Pazar Stratejileri Çalışma Grubu’nun hazırladığı Dondurma Dış Pazar Çalışması üzerinden, dondurma ihracatındaki potansiyel masaya yatırılarak, yapılması gerekenler tartışıldı.

Sektör temsilcileri, dondurmanın, günümüzde tüm dünyada yılın her mevsimi tüketilen, sağlıklı bir süt ürünü olduğuna dikkat çekerek, bunun ihracat için büyük bir avantaj olduğunu dile getirdiler.

Close