TGDF TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’na katıldı

TGDF TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’na katıldı

TGDF TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’na katıldı

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Yönetim Kurulu Başkanı Demir Şarman ile TGDF Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İsa Coşkun, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’na katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ilgili bakanlık temsilcileri ile sektör meclisi başkanlarının katılımıyla TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde toplandı.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, açılış konuşmasında, reel sektör firmalarının krediye erişimde büyük zorluk yaşadıklarını belirterek, “Büyümenin bereketi, her kesime yansısın istiyorsak, KOBİ'lerimize destek vermeli, uygun finansman imkânlarına ulaşmalarını sağlamalıyız” dedi.

Şura’nın kamu ile özel sektörü bir araya getiren, sıkıntıların ve önerilerin doğrudan icra makamına iletebildiği çok önemli bir platform olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ekonomi yönetiminde tecrübeli isimlerin iş başında olmasının kendilerine moral verdiğini, hep birlikte ekonomiyi daha sağlam temellere kavuşturacaklarına inandıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da konuşmasında, TOBB çatısı altında iş dünyasının nabzını tuttukları tüm buluşmaları, ekonomik yapıyı paydaşlarla birlikte güçlendirmek için bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Her zaman sektör temsilcilerinin yanlarında olduklarını ifade eden Yılmaz, 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program (OVP) ile 2024-2028 dönemini kapsayan 12'nci Kalkınma Planı başta olmak üzere yol haritalarını iş dünyasının temsilcileriyle fikir birliği içinde hazırlayıp hayata geçirdiklerini bildirdi.

Şura’da ayrıca 65 sektör meclisi başkanı sektörleriyle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 

 

Close