TGDF, TBMM Gıda Bankacılığı toplantısına katıldı

TGDF, TBMM Gıda Bankacılığı toplantısına katıldı

TGDF, TBMM Gıda Bankacılığı toplantısına katıldı

TGDF, TBMM Gıda Bankacılığı Uygulamasının Araştırılması ve Yaygınlaştırılmasını İnceleme Alt Komisyonu toplantısına katıldıToplantı açılışında konuşan Komisyon Başkanı Belma Satır, komisyonun bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

TGDF, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Av. Belma Satır başkanlığında düzenlenen Gıda Bankacılığı Uygulamasının Araştırılması ve Yaygınlaştırılmasını İnceleme Alt Komisyonu toplantısına katıldı.

Toplantı açılışında konuşan Komisyon Başkanı Belma Satır, komisyonun bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gıda bankacılığı uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik dilekçeler üzerine TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde Gıda Bankacılığı Uygulamasının Araştırılması ve Yaygınlaştırılmasını İnceleme Alt Komisyonu’nun kurulduğunu, Komisyonun amacının Türkiye’de gıda bankacılığı faaliyetlerinin ihtiyaç duyduğu düzenlemelerin yapılması, uygulamada ve sistemde birlik sağlanarak en iyi şekilde yürütülmesine vesile olmak olduğunu söyledi.

Toplantıya Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile gıda bankacılığı sistemini uygulayan hayır kurumlarının temsilcileri, TGDF, ASÜD, MÜSAD, TÜSİAD, MÜSİAD, TZOB, TSMMM, YMMO gibi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım sağladı.

Toplantıda gıda bankacılığı sistemini uygulayan kuruluşların uygulamada yaşadığı sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerileri ve diğer STK’ların konuyla ilgili görüşleri dinlendi. Sorun ve çözüm önerilerine ilişkin kamu kurumlarının görüşleri alındı.

 

Close