TGDF, 'Güvenlikli İçki Sektörü Çalıştayı'na katıldı

TGDF, 'Güvenlikli İçki Sektörü Çalıştayı'na katıldı

TGDF, ‘Güvenlikli İçki Sektörü Çalıştayı’na katıldı

TGDF, Güvenlikli İçki Sektörü Çalıştayı'na katıldı.Geleneksel Alkollü İçki Üreticileri Derneği (GİSDER) ev sahipliğinde İzmir'de gerçekleşen Çalıştay'da içki sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

Sektörün sorunlarına, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yapacağı çalışmalar ile çözüm getirmeyi ve yasalara uyumlu sektörel ortamın tesis edilmesine destek vermeyi ilke edinen Geleneksel Alkollü İçki Üreticileri Derneği (GİSDER) Alkollü içki sektörünün sorunlarını masaya yatırdı.

Açılışta konuşan Geleneksel Alkollü İçki Üreticileri Derneği (GİSDER) Genel Sekreteri Tülay Aktan, üyelerinin ilgili tüm resmi kurumlarım yasal düzenlemelerine uygun şekilde üretim yaptıklarını ve pazarlama faaliyetlerini de yüne yasaların ön gördüğü yürüttüklerini, özellikle kaçak ve sahte alkol üretimi konusunda ilgili tüm kurumlarla kesintisiz işbirliği içinde hareket ettiklerini belirtti.

 

Çalıştay'a Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu'nu (TGDF) temsilen katılan Genel Sekreter İlknur Menlik, dinleyicilere gıda sektörünün genel yapısı ve sorunlarına ilişkin bilgi aktardı.

Türk gıda ve içecek sektörünün verdiği dış ticaret fazlasıyla diğer sektörlerden açık ara önde olduğunun altını çizen Menlik, sahte ve kaçak alkolle mücadele konusunda başta üyeleri olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Close