TGDF, Etiket Yönetmeliği’ni konuşmak için bir araya geldi!

TGDF, Etiket Yönetmeliği’ni konuşmak için bir araya geldi!

TGDF, Etiket Yönetmeliği’ni konuşmak için bir araya geldi!

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) üyeleri, Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı’nı değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı, bir süre önce Tarım ve Orman Bakanlığı - Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü web sayfasında görüşe açıldı. Sektörden konuyla ilgili görüşleri toplayarak Tarım ve Orman Bakanlığı’na ileten TGDF, 28 Aralık 2021 tarihinde de bir toplantı düzenleyerek sektör temsilcileri ile kamu yetkililerini bir araya getirdi.

Çevrim içi olarak düzenlenen etkinlik, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Selim Kaplan ve ekibinin katılımıyla gerçekleşti.

200’e yakın sektör temsilcisi TGDF üyesinin katıldığı toplantının açılışında Selim Kaplan kodeks çalışmalarına ilişkin kapsamlı bilgiler verdi. Kaplan, tüketicilerin birbiriyle karıştırabildiği ürünlerin etiketlerindeki yazım biçimi ve gıda etiketlerinde başka gıdaları çağrıştıran ifadelerin kullanılamaması gibi yönetmelikle gelen yeni uygulamaları anlattı.

Toplantının devamında katılımcılar Etiket Yönetmeliği’ne ilişkin soru ve görüşlerini dile getirdi.

Close