TGDF Başkanı Kopuz: “Terör amacına ulaşamayacak”

TGDF Başkanı Kopuz: “Terör amacına ulaşamayacak”

TGDF Başkanı Kopuz: “Terör amacına ulaşamayacak”

İstanbul’daki terör saldırılarını lanetleyen Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz, “Terörün amacı, korku ortamı yaratarak millet olarak yılgınlığa düşmemiz. Milletimiz saldırı karşısında tek vücut olarak bu tuzağa düşmeyeceğini gösterdi. Tüm kesimlere düşen, teröre inat, ülkemizin gelişmesi, kalkınması, insanımızın daha refah ve mutlu yaşaması için daha çok çalışmak, çalışmaktır.” dedi.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, terörü lanetledi.

“Türk Milleti olarak bu tuzağa düşmeyeceğiz”

Yazılı açıklamasında 10 Aralık akşamı İstanbul’daki Vodafone Arena’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor futbol karşılaşmasının ardından yaşanan terör saldırılarını kınayan TGDF Başkanı Kopuz, saldırıda şehit düşen polis ve sivillere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milleti’ne başsağlığı diledi. Kopuz, şu görüşleri dile getirdi:

“Terörün amacı korku ortamı yaratarak millet olarak yılgınlığa düşmemiz. Türk Milleti saldırı karşısında tek vücut olarak ortak ses verdi ve bu tuzağa düşmeyeceğini gösterdi.

Futbol gibi, insanları bir hedef etrafında buluşturan bir spor karşılaşmasından hemen sonra gerçekleşen saldırılar, terörün gerçek yüzünü ortaya koymaktadır. Onlar istikrar değil, kaos istiyor. Onlara bu fırsatı vermeyelim.

Tüm kesimlere düşen teröre inat, ülkemizin gelişmesi, kalkınması, insanımızın daha refah ve mutlu yaşaması için daha çok çalışmak, çalışmaktır.

Türkiye gıda ve içecek sanayicileri olarak terörü bir kez daha kınıyor, lanetliyoruz.”

Close