TGDF, "Atıksu Yönetimi Çalıştayı"na katıldı

TGDF, "Atıksu Yönetimi Çalıştayı"na katıldı

TGDF, “Atıksu Yönetimi Çalıştayı”na katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Yatırımları Dairesi Başkanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen “Türkiye'de Atıksu Yönetimi Çalıştayı,” 25-27 Nisan tarihleri arasında Antalya'da yapıldı.  

tgdf-atiksu-yonetimi-calistayi

AB Müsteşarı Frencois Begout’ın açılış konuşmasında Çalıştayı desteklediklerini önemli olanın kurumsal kapasitenin gelişmesi olduğunu atık su sektörünün çok karmaşık olduğunu ve çok önemli olduğunu vurguladı.

tgdf-atiksu-calistayi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, Türkiye’yi 2023 yılında yüzde 100 arıtma tesisine kavuşturmayı hedeflerini belirtti. Atık su arıtma tesislerinde yaşanan sorunlar, çözüm yolları, arıtma çamurlarında yaşanan sorunlar çözüm yolları, arıtma tesislerinde işletme ve çözüm yolları ile diğer tüm konular müzakere edileceğini ve mevzuatların değiştirilemez olmadığını tam tersine olumsuz şartlara göre güncellenebileceğini söyledi.

6 ayrı panelde devam eden çalıştayın, Prof. Dr. Ahmet Demir ve Prof. Dr. Bülent Keskinler’in yönettiği Sanayide Atık Su Yönetimi oturumuna TGDF adına Kurumsal İletişim Direktörü Nebahat Çakar katılım sağladı.

Sanayi atıksuları ile ilgili mevzuat ve mevzuat yüzünden karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerin değerlendirildiği oturumda "temiz üretim" konusunda genel politikalar masaya yatırıldı.

Close