TGDF Akademi 2021’e kapsamlı bir programla girdi!

TGDF Akademi 2021’e kapsamlı bir programla girdi!

TGDF Akademi 2021’e kapsamlı bir programla girdi!

TGDF Akademi, hazırladığı kapsamlı eğitim programı ile 2021 yılına iddialı bir şekilde başlıyor.

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF) Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü ile imzaladığı protokolle 2020 yılında hayata geçirdiği TGDF Akademi, 2021 yılına oldukça geniş bir eğitim programı ile giriyor.

İlk eğitimini 7 Şubat 2020’de yapan TGDF Akademi, COVID-19 pandemisinden ülkemizin de yoğun etkilendiği Nisan ve Mayıs aylarında COVID-19 Sonrası Gıda ve İçecek Sektörü temasıyla tüm alt sektörler ile dijital ortamda bir araya gelerek kapsamlı değerlendirmelerde bulunmuş, bu toplantıların çıktılarını oldukça kapsamlı bir rapor halinde yayınlanmıştı.

TGDF Akademi, 2020’nin yaz aylarında Kalite Yöneticisi Yetiştirme Programı başlığı altında bir dizi sektörel eğitim düzenledi. Pandemi nedeniyle dijital ortamda düzenlenen ve oldukça verimli geçen bu eğitimlere 100’den fazla sektör temsilcisi katılım sağladı ve belgelerini aldı.

TGDF Akademi kapsamlı bir program hazırladı!

Bu programın tamamlanmasının ardından yoğun bir hazırlık dönemi geçiren TGDF Akademi, Regülasyon - Kalite, Finans – Ticaret ve Gelişim – Yönetim ana başlıkları altında ilk etapta 20’nin üzerinde farklı eğitim programı hazırladı. Eğitim başlıkları ve program şu şekilde:

  • Regülasyon – Kalite başlığında; ISO 9001, Teoriden Pratiğe Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, HACCP, Risk Değerlendirme, ISO 22000, Gıda Kanunu – Yatay ve Dikey Mevzuatlar, FSSC 22000 Gıda, İnfodemi ve Savunuculuk, FSSC 22000 Ambalaj, COVID-19 Sonrası Gıda Sektörünün Stratejik Ajandası, Gıda Etiketleme Yönetmeliği ve Helal Gıda eğitimleri düzenlenecek.
  • Finans – Ticaret başlığında; Dış Ticarette Uluslararası Antlaşmalar, Dış Ticarette Sigortacılık, Akreditifler ve Garantiler, Dış Ticaret Mevzuatı ve Dış Ticaretin Finansmanı eğitimleri düzenlenecek.
  • Gelişim – Yönetim başlığında; Liderliğe İlk Adım / Liderliği Anlamak, Takım Yönetme Süreçleri - Tuckman Modeli, Takımlarda Güven Yaratmak - TP.Lencioni ve Satış için Profesyonel İkna ve Müzakere eğitimleri düzenlenecek.

Eğitimler Ocak 2021 itibariyle başlayacak, her konu başlığındaki eğitimler ayrı bir takvimle gerçekleştirilecek ve yıl boyunca devam edecek. Bunun yanında mevcut eğitimlerin devamı niteliğindeki eğitimlerle, gerekli görülen yeni başlıklarda eğitimler de planlanacak.

Eğitimlerin içeriği, hedef kitlesi ve tarihleri hakkında bilgi almak, istediğiniz eğitimlere kayıt yaptırmak için TGDF Akademi internet sitesi olan akademi.tgdf.org.tr adresini ziyaret edebilir, sorularınız için akademi@tgdf.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Close