İlknur Menlik : Gıda lojistiğinde dinamizm artıyor

İlknur Menlik : Gıda lojistiğinde dinamizm artıyor

İlknur Menlik : Gıda lojistiğinde dinamizm artıyor

Ekonomi ve Lojistik Zirvesi 5 Nisan 2017'de İstanbul'da gerçekleşti. Tedarik zinciri ve lojistik alanlarında birçok uzmanın katılımı ile gerçekleşen zirvede uluslararası lojistik projeleri, fırsatlar ve alt yapı sorunları tartışıldı.

lojistik-zirvesi

 

TGDF Genel Sekreteri İlknur Menlik, Gıda lojistiğinde gelecek trendleri – sıkıntılar ve çözümler konusunda konuşma yaptı.

İlknur Menlik konuşmasında "Gıda lojistiğinde dinamizm artıyor. Alışılmış unsurlar, değişken talep davranışı, sınırlı lojistik ve satın almanın yanında kentleşmenin artması da gıda lojistiğini uzun bir süredir etkiliyor." dedi.

lojistik-zirvesi-ilknur-menlik

Menlik konuşmasına şöyle devam etti; "Tedarik ve talebin artan şekilde dijitalleşmesi piyasayı değiştiriyor, elektronik ticaret ve eve teslim gibi seçenekler önem kazanıyor. Sabit gıda perakendecileri halen en büyük pazar payına sahip olsa da, yeni iş modelleri hızla büyüyor ve yenilikçi ürünler ve teslimat konseptlerini kullanarak perakendecilerle rekabet ediyor. Bu da gıda perakendecilerini yeni teslimat hizmetleri sunmaya ve temel faaliyetlerinin kapsamını genişletmeye zorluyor."

Close