TGDF Genel Sekreterinden Merhaba

TGDF Genel Sekreterinden Merhaba

TGDF Genel Sekreterinden Merhaba

Merhaba Değerli TGDF Ailem,

Türkiye gıda ve içecek sanayisinin üretim, istihdam, ihracat ve ithalatının yüzde 95’lik bölümünü kapsayan ve 29 sektörel derneği ile Türkiye’deki en büyük sivil toplum örgütü olarak faaliyet gösteren TGDF gibi güçlü bir markanın ‘Genel Sekreteri’ olarak çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

TGDF VİZYON’da sizlere seslenmek de ayrıca mutluluk benim için. Bu sektör ODTÜ Gıda Mühendisliğinden mezun olduğumdan bu yana benim vazgeçilmezim oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda geçen yaklaşık 17 senelik kamu hizmetimde gıda sektörü iş hayatımın en önemli odak noktası oldu. Bakanlıkta Kodeks biriminde gıda mevzuatı alanında uzmanlaştım. Çok sayıda yurt dışı organizasyonda Bakanlığımızı temsil ettim. Ayrıca uluslararası mevzuatları inceleme, teknik çalışmalara katkıda bulunma fırsatım da oldu.  Şu ana kadar gıda ve içecek sektörünü kamu gözünden inceledim. Şimdi yeni bir heyecanla gıda ve içecek sektörünün en büyük adresi ve birleştiricisi olan Federasyonun içinde bulunmak benim için yeni ve heyecanlı bir başlangıç ve büyük bir deneyimi içeriyor.

Zamanın ruhuna uygun hareket etmemizin zorunluluk olduğu bir döneme girdik. Peter Drucker, “Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu, geleceği yaratmaktır.” diyor. Tam da öyle bir süreçten geçiyoruz. TGDF olarak istiyoruz ki sürdürülebilir bir geleceği hep beraber yaratalım.

TGDF çatısı altında el ele vererek, sektörümüzün sıkıntı ve sorunlarının çözümü için, sürdürülebilir bir gelecek için tüm önerileriniz ve görüşleriniz bizim için çok önemli. Çünkü biliyoruz ki; bu zorlu dönemlerde ana gücümüz  ‘ortak akıl’da buluşmak, farklılıklara açık olmak, esnek düşünebilmek, birlikte üretebilmek, dayanışmak ve dayanıklılık olacak. İşte TGDF’nin farkı da burada zaten. Biz, değişime, yeniliklere açık olan ve birlikte iş yapma, dayanışma kültürüne sahip çok büyük bir aileyiz.

Birlikte daha iyi için ilerleyeceğimiz bu yolda, hep birlikte ‘ortak akıl’ ve ‘ortak çaba’ ile başarılı işlere imza atabileceğimize yürekten inanıyorum.

Güzel ve iyi haberlerle dolu günlerde buluşmak temennisiyle…

 

Nihal Ayşe MORTEPE

TGDF Genel Sekreteri

Close