“Başkanların Gözüyle”

“Başkanların Gözüyle”

“Başkanların Gözüyle”

Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şahinöz:

“World Food İstanbul’u dünyanın en büyük ve en saygın gıda fuarına dönüştürmeyi ve ülkemizi dünya gıda sektörünün buluştuğu bir merkez üssü haline getirmeyi hedefliyoruz”

“Türkiye coğrafyası, tarım ve gıda dikeyinde önemli fırsatlara sahip bir ülke.  Buna ticari geçmişimiz, zengin mutfak kültürümüz ve misafirperverliğimiz de eklendiğinde İstanbul, ticareti buluşturmak için dünyadaki en önemli cazibe merkezi olmayı hak ediyor. Fuarcılık ise Türkiye’de yoğun birikim ve tecrübeye sahip olduğumuz bir başka önemli sektör. Bu amaçla ETÜDER, TGDF ve tüm Hububat İhracatçı Birlikleri ile beraber ICA Fuarcılık ve ALZ Grup bir araya gelerek Türkiye Gıda Platformu’nu kurduk. Türkiye Gıda Platformu olarak, ülkemizin en büyük gıda fuarı World Food İstanbul’u dünyanın en büyük ve en saygın gıda fuarına dönüştürmeyi ve ülkemizi dünya gıda sektörünün buluştuğu bir merkez üssü haline getirmeyi hedefliyoruz.

World Food İstanbul Fuarı, yabancı firmaların Türk gıda sektörünü keşfetmesi, sektördeki önemli üreticilerle ve ihracatçılarla iletişim kurması ve ülkemiz ürünlerini tanınması için ideal bir ortam ve önemli bir platform niteliği taşıyor. Türk gıda sektörünün kalbinin atacağı World Food İstanbul Fuarı’nı, tüm gıda sektörünün paydaşlarının katkılarıyla dünyanın en büyük uluslararası gıda fuarlarından biri haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Ülkemiz dünya gıda sektörüne yön veren en önemli ülkelerden bir tanesi. Gıda güvencesi için stratejik ve vazgeçilmez bir konumda olan sektörümüzü güçlü, rekabetçi ve üretken bir konumda tutmaya devam etmek için bu gibi etkinliklerde bir araya gelmeyi önemsiyoruz. World Food’un, ülkemiz ticaretinin, turizminin, ekonomisinin gelişimine ve ülke tanıtımına en büyük fayda sağlayan unsurlardan biri olmaya, gücüne güç katarak devam edeceğine inanıyoruz.

Bu bağlamda; World Food İstanbul Fuarı’nın, ülkemiz ticaretinin, turizminin, ekonomisinin gelişimine ve ülke tanıtımına en büyük fayda sağlayan unsurlardan biri haline geleceğine ve dünyada kendi alanında en etkili fuar olacağına inanıyor ve hayırlı olsun diyorum.”

Close