ALKİDER

“ALKOLLÜ İÇKİ ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILARI DERNEĞİ (ALKİDER)”

İLETİŞİM BİLGİLERİ

2012 yılında başta rakı, votka, viski, cin, likör gibi distile alkollü içkiler ve şarap kategorisi olmak üzere geniş bir kategoride üretim, ithalat ve ihracat alanlarında faaliyette bulunan sektörün öncü sekiz firması ve bu firmaların üst düzey yönetici ve sektör çalışanlarının katılımı ile toplam 22 kişinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Derneğin tüzel kişi 8 kurucu üyesi,

  1. Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  2. Mey Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  3. Allied Domecq İstanbul İç ve Dış Ticaret Ltd.Şti.
  4. Brown Forman İçki Ticaret Ltd.Şti.
  5. Bacardi Martini Satış Pazarlama Dağıtım ve Ticaret Ltd.Şti.
  6. BT Satış Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
  7. Topkapı İçecek Dağıtım Pazarlama A.Ş.
  8. Demirtaş Gıda İnşaat Organizasyon Danışmanlık San. Ve Tic. Ltd.Şti.

şirketlerinden oluşmaktadır.

İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü’nün 05.12.2012 tarihli kuruluş onayı üzerine ALKİDER, İstanbul merkezli sektörel dernek olarak faaliyetine başlamıştır. ALKİDER’in ilk Genel Kurulu 10.04.2013 tarihinde yapılmış ve Genel Kurul’da 3 yıl süreliğine ilk Yönetim Kurulu Başkanı olarak Sayın Ali Galip Yorgancıoğlu seçilmiştir.

ALKİDER’in kuruluş amacı özetle, sadece distile alkollü içki sektörü değil, tüm alkollü içki sektöründe ticari ve sınai faaliyetin gelişimi ve koordinasyonuna destek sağlamak, alkollü içki sektöründe üretim, ithalat, satış ve dağıtım faaliyetinde bulunan üyelerini yurt çapında ve uluslararası alanda tanıtımını temsil etmek, sektörün faaliyet alanında bulunan tüm kamu kuruluşları ve özel sektör ile ortak çalışmalar yapmak, üyelerini bu platformlarda temsil etmek, kamu sağlığı ve bilinçli tüketimi gözeterek, alkollü içkilerin yasalara uygun ve adil rekabet ortamında üretim ve satışı faaliyetlerine destek olarak sektörün gelişimine katkıda bulunmaktır.

Bu amaçla ALKİDER, kurulduğu günden bu yana üyelerini başta Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, TOBB İçecek Meclisi ve ilişkili tüm kurum ve kuruluşlarda temsil etmektedir.

ALKİDER aynı zamanda Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu (TGDF) üyesidir.

Başkan: Levent Kömür
Telefon: 0 212 373 45 11 Fax: 0 212 373 45 59
E-mail:
Adres: Abide-i Hürriyet Cad. No:211 Bolkan Center B Blok Kat:1/A Şişli/ İSTANBUL
Genel Sekreter: Ülkü Sakalar
Telefon: 0 212 373 44 95 Fax: 0 212 373 45 49
E-mail:
Adres: Abide-i Hürriyet Cad. No:211 Bolkan Center B Blok Kat:1/A Şişli/ İSTANBUL
Web Adresi: http://www.alkider.org.tr

Close