4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi Antalya'da gerçekleşti

4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi Antalya'da gerçekleşti

4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi Antalya’da gerçekleşti

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi, 33 ülkeden 1.500 kişinin katılımıyla Antalya’da gerçekleşti. 

Kongreye TGDF'yi temsilen Genel Sekreter İlknur Menlik ve Kurumsal İletişim Direktörü Nebahat Çakar katılım sağladı.

besd-bir-2

BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Koca, “Türkiye’de sektörümüze dair uluslararası katılımla düzenlenen en büyük ve önemli kongreyiz. Bu yıl da geçen sefer olduğu gibi dünya genelinden çok önemli bilim insanı ve uzmanın kongremizde yer almasını hedefledik ve bu hedefimize ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 4. Uluslararası Beyaz Et Kongremize Dünya’dan ve Türkiye’den sektörle ilgili kurumlar ve üniversitelerden bilim insanları ile uzmanlar katıldı. Kongremizin, sektörün daha büyük başarılara imza atmasına katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.

Tavuk etinde hormon ya da antibiyotik kullanılmadığını savunan Başkan Koca, "Bu kadar iddialı konuşabiliyorum. Çünkü biz üretimin her aşamasını bilen bir sektörüz. Üretimin her aşaması bizim kontrolümüzde. Civciv üretiminden, anne babadan, kuluçkalık yumurta üretiminden hatta anne babanın anne babasının üretiminden başlayarak pazara kadar takip eden bir zincirimiz var. 'Tavuk eti sağlıklı mı değil mi?' tartışması konusunda hiçbir tereddüdünüz olmasın. Söylediğim gibi en sağlıklı gıdalardan biri" olduğunun da altını çizdi.

 

Close