10. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi’nin adresi Kahramanmaraş

10. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi’nin adresi Kahramanmaraş

10. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi’nin adresi Kahramanmaraş

Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleşen Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi 10. kez düzenleniyor. 25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenen Kongre dev isimleri ağırlayacak. İşte konuşmacılardan  bazı isimler ve kongrede işlenecek konular..

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek kongrede Türkiye’nin dört bir yanından gelen Gıda Mühendisliği öğrencileri bir araya gelecek.

İşte kongrede ele alınacak temel konular

Dayısoylu kongrenin içeriğine dair şu bilgileri verdi. “Kongre, gıdanın; bilim ve teknolojisini, biyoteknolojisini, mikrobiyoloji ve toksikolojisini, mevzuat ve uygulamalarını, mühendislik, ambalajlama, fonksiyonel – yenilikçi yaklaşımlar, lojistik, pazarlama, dünya trendleri gibi çok önemli konuları kapsayacaktır. Sunumlar sözlü ve poster olarak yapılacaktır.”

TGDF’den kongreye büyük destek!

10. kez düzenlenen Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi’ne Türkiye Gıda ve İçecek Sanayicileri Derneği TGDF’den de destek geldi. TGDF Genel Sekreteri İlknur MENLİK, “Sektör olarak hedefimiz geleceğin mühendislerine hayata dair sınavların ipuçlarını vermek. Bir çok önemli konuda alanında uzman davetli konuşmacılar ve mühendis adayları bir araya gelecek.” dedi.

Teknik Gezi 27 Nisan’da

Kongrenin ardından 27 Nisan’da kongre katılımcıları için düzenlenen teknik gezi kapsamında Kervanhan Dondurmalarının tesisi gezilecek. Sami Kervancıoğlu ev sahipliğinde gerçekleşecek teknik gezi kapsamında öğrenciler bir de Sami Kervancıoğlu’ndan özel dondurma şov izleme imkanı bulacak. Kongre Başkonuş Yaylası gezi ile son bulacak.

Close