Türkiye Gıda Sektörü’nden Kamuoyuna Duyuru

Ülkemizde faaliyet gösteren 2000’e yakın gıda ve içecek sanayi firmasını ve yarım milyon çalışanını çatısı altında toplayan 27 sektörel üye derneği ile gıda sektörünün ülkemizdeki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) olarak kamuoyuna duyurumuzdur.

Ülkemizde huzur ve güven ortamını tesis etmek amacıyla terörle mücadelede, başladığı günden itibaren ortaya koydukları üstün cesaret ve azimle hiçbir sivilin zarar görmesine müsaade etmeyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanarak Afrin’e yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz.

Sınırlarımızda ulusal güvenliğimizi tehdit eden terör örgütlerine ve destekçilerine Türk devleti ve silahlı kuvvetleri, gereken cevabı en güzel şekilde vermektedir.

Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde yürütülen harekatta, aynı zamanda bölgedeki sivillerin zarar görmemesi için de büyük özen gösterilmektedir.

Zeytin Dalı Harekatı; bölgede yaşayan komşularımız ve terör tehdidi ile karşı karşıya kalmış mazlumlar için umut ışığı, Suriyeli göçmen kardeşlerimizin vatanlarına geri dönüşleri için de güvenli bir zemin oluşturmuştur.

TGDF ve İş Alemi olarak dualarımız; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kahraman Türk Ordusu ve Güvenlik Güçleri Evlatlarımız içindir.

TERÖRE KARŞI EVRENSEL İNSANLIK ONURU İÇİN YANINIZDAYIZ…

Zeytin Dalı Harekatı sırasında kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet, geride kalan ailelerine ve Türk Milleti’ne başsağlığı, gazilerimize acil şifalar dileriz.

Close