Hazır Ambalaj Teknik Komitesi 22’nci Toplantısı Yapıldı

Hazır Ambalaj Teknik Komitesi 22’nci Toplantısı Yapıldı

Hazır Ambalaj Teknik Komitesi 22’nci Toplantısı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü himayesinde toplanan Hazır Ambalaj Teknik Komitesi 22’nci toplantısı 13 Kasım 2019 tarihinde Bakanlık binasında yapıldı. Genel Müdür Mehmet Bozdemir başkanlığında yürütülen toplantıya TGDF adına Genel Sekreter İlknur Menlik katılırken; konuyla ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de toplantıda yer aldı.

Toplantıda önceki toplantıda alınan kararlar ve bunlara yönelik yürütülen faaliyetler açıklandıktan sonra, 2018 ve 2019 yıllarında hazır ambalajlı mamullere yönelik gerçekleştirilen denetim faaliyetleri ve 2020 denetim planı stratejisi görüşüldü. Ambalajlı mamullere yönelik olarak hazırlanan üretici ve ithalatçı envanterinin güncellenmesinde sektör üyelerinin katkıları ile ilgili görüşlerin tartışılmasından sonra, denetimlerde karşılaşılan sorunlar ve miktar eksikliği tespit edilen hazır ambalajlı mamuller için uygulanacak yaptırımlarla ilgili görüşler ortaya koyuldu.

TGDF üyelerinden gelen görüşler temel alınarak hazırlanan sektörün resmi görüşü de ayrıca toplantı sonunda yetkililere iletildi.

Close